Posty użytkownika papis

Jeżeli napotkałeś jakiś błąd w tłumaczeniu, zgłoś to w odpowiednim dziale!

  Dodam od siebie, ze IPS v5 wprowadzi CKEditor 5 oraz wsparcie do php 8.2, a Woltlab który już lada dzień ma CKEditor 5 i wsparcie do php 8.2. Mam fora na obu silnikach, ips bardziej intuicyjny i ładniejszy natomiast woltlab dużo lepiej zoptymalizowany i szybszy. W Woltlab słabym punktem również jest ilość tłumaczeń jest ich bardzo mało.

  mimo wszystko cena ips’u odrzuca lepiej kupić sobie xf oraz woltlab 😂 a ze będę stawiał dwa fora to kupiłem właśnie i będzie testowane

  Można powiedzieć, że zjadłem zęby na silnikach forów więc dorzucę swoje 3-y grosze.

  • xenForo, który powstał w 2010 roku, jako odpowiedź na problemu z ekipą vBulletin i IB. xenForo jest dość fajne szybkie, i przejrzyste. Baza addonów jest ogromna, cenowo jest dość przystępny (mam licencję), natomiast kulą u nogi jest ilość płatnych addonów, które nie raz są potrzebne aby dołożyć funkcjonalność z innych silników. Ogólnie bardzo mobile-friendly silnik i jako jeden z niewielu posiada PWA.
  • IPS/IPB stworzony przez Matta w 2004 silnik, konkurencyjny dla ówczesnego vBulletina, do wersji gałęzi 3.x był idealnym silnikiem forum, przy czwórce popłynęli troszkę, a właściwie chcieli się odciąć od korzeni czyli forów, i dążyć od stworzenia silnika dla sieci społecznościowych. Dość drogi, dużo addonów też jest płatne, ale najczęściej nie trzeba łatać funkcjonalności 3rd-party addonami. Mobilnie też bardzo w porządku.
  • WoltLab też jest silnikiem dość wiekowym bo powstałym w 2003, stworzony przez Marcela wtedy nazywał się jeszcze Woltlab Burning Board, ogólnie wolt lab nie jest zły, ale jest dość odmienny od standardowych silników forów, również jest dość mocno mobile friendly. Cenowo jest umiarkowany. Natomiast popularność w Polsce najczęściej zawdzięczał sobie dzięki GameForge i ich forom do ich gierek typu Metin2, itd itd.

  Jeśli miałbym na dzień dzisiejszy wybierać to postawiłbym na IPS, głównie dlatego, że jest jeszcze w miarę prężnie działające wsparcie, prowadzone przez DawPiego, wcześniej mieliśmy dwa supporty, bo był jeszcze ipsBeyond prowadzony przez Spannera[*].

  Było by drugim moim wyborem jeśli chodzi o silnik do forów, ponieważ jest dość popularny za wielką wodą, i jest prężnie działające community do tego silnika, aczkolwiek Polskiego supportu brak, były próby w postaci xfhelp.pl, czy teraz forum-xf.pl, ale czy coś z tego będzie to nie wiem.

  Trzecim wyborem byłby właśnie Woltlab, a to dlatego, że jest to najmniej znany silnik, i samo UI dla end-usera może być stosunkowo inne od standardowych silników forów typu vBulletin, MyBB, itd itd.

  Suma Summarum, jeśli ktoś jest na tyle zawzięty aby prowadzić forum, to każdy silnik będzie dobry, nieważne czy MyBB czy Discourse, czy WoltLab, najważniejsze aby treść na forum była ciekawa, i zadowalająca.

  aktualnie wybrałem xf i woltlab licencje już leżą na „biurku”

  Idzie zainstalować bez wbitej domeny w licencji natomiast prawidłowo trzeba tą domenę wpisać.

  tylko jak podasz domenę to można ja zmienić? Bo w ips podobno nie można a chce coś żeby w razie w przy zmianie domeny można było tez silnik przenieść

  Dlatego IPS u mnie odpada przez swoją cenę. Xenforo u nas kosztuje lekko ponad 800zl i chyba najbardziej do mnie przemawia właśnie ten silnik.

  Możliwe metody płatności to PayPal (karta kredytowa i karta debetowa SEPA), przelew bankowy, Sofort, paysafecard i karta kredytowa (Visa, Mastercard, American Express).

  Należy pamiętać, że przelewy bankowe z zagranicy zwykle trwają do 5 dni roboczych. Płatności za pośrednictwem PayPal, Sofort, paysafecard i karty kredytowej są zazwyczaj zwalniane ad hoc.