Posty użytkownika Danloona

Jeżeli napotkałeś jakiś błąd w tłumaczeniu, zgłoś to w odpowiednim dziale!

  Bez grzebania w kodzie raczej się to nie uda, ze względu takiego, że te ID-ki są używane do identyfikacji poszczególnych katergorii tzn. są przekazywane do php jako zmienna, jeśli to usuniesz to skrypt zgłupieje.

  Wydaje mi się, że można takie coś wrzucić w offtopic-u albo, we współpracach tak aby też nie robić nie wiadomo jakiej bardaki.

  Albo dodać dział ogólny w offtopicu nazwany

  Web & Hosting & Grafika

  Tworzenie stron, html, php, css, js, serwery, plany hostingowe, promocje itd.

  Cześć,

  Mam przyjemność poinformować, że twórcy WoltLaba udostępnili wersję 6.0 Beta dla wszystkich zainteresowanych do testów.

  Względem wersji 5.x widać wzrost wymagań serwerowych.

  • Jest to minimum PHP 8.1 z czego zalecane jest już PHP 8.2
  • MySQL w wersji 8.0.30 lub nowszej albo MariaDB w wersji co najmniej 10.5.12 lub nowszej
  • Aktualna przeglądarka

  Twórcy również informują, że w wersji 6.0 przechodzą na jeszcze większą modularność, a tym samym nie będą już dołączać instalatorów modułów do aplikacji WSC (WoltLab Suite Core), planowana jest dedykowana podstrona w Panelu Administracyjnym, która będzie zawierała możliwość instalacji wszystkich zakupionych aplikacji. Aczkolwiek ta strona nie jest narazie dostępna w wersji Beta 1.

  Więcej informacji znajdziecie pod oficjalnym postem twórców.

  Cytuj

  Zalecamy mieć na uwadze, że aktualizację do wersji 6.0 podejmujesz na własne ryzyko, twórcy nie obiecują zachowania kompatybilności do przyszłych aktualizacji z gałęzi 6.x

  Wersje Beta i RC mogą być używane do 30 Września 2023, nawet jeśli twoja licencja wygasła w tym okresie.

  Jeśli chcesz używać wersji 6.0 po tym okresie, odnów licencję i ciesz się pełnią możliwości jakie z tego tytułu ci przysługują.

  Dajcie znać co myślicie o tym wszystkim.

  W ACP przy edycji boxów kilka fraz nie ma sensu.

  min. Hero nie znaczy Bohater, Hero to poprostu Hero w tym przypadku.

  No i tak samo poprzednia zawartość brzmi średnio, bo nie wiadomo o co chodzi.

  Tak samo Pole, powinno być Box.

  np. Wyświetlaj tytuł Boxa i Box jest włączony.

  Ogólnie można by zmienić Boxy na Bloki, przynajmniej my tak robiliśmy w swoim tłumaczeniu.

  dave Witamy na forum!

  Fajnie zobaczyć, że się tu pojawiłeś.

  Co by nie mówić, nigdzie nie mówiłem, że Ci się nie uda, trzymam kciuki aby się udało, ponieważ również brakuje jakiegoś sensownego wsparcia Polskiego pod xF. ;)

  Co do „wyciągania licencji” twórcy xF się nie dają bo to przecież stara ekipa vB w rzeczywistości. A oni już dali sobie spokój z rozdawaniem licek nauczeni tym co się działo w vB jak rozdawali licki.

  vB już traci kompletnie rynek przez politykę IB… vB jedyne co jeszcze ma teraz silne to markę wyrytą w pamięci internautów, a tak większość forów naturalnie pomigrowała na XenForo lub tudzież inne rozwiązania.

  Dodatkowym gwoździem do trumny vB było odejście Paula Madressena, ówczesnego maintainera linii 4.x i 3.x po tym gdzieś w okolicy 2019 vB wycofało się ze świadczenia jakiegokolwiek supportu developerskiego dla 4.x/3.x i została tylko ta nieszczęsna zabugowana 5.

  Proponowałbym stworzenie oddzielnego forum na dyskusje o samym Woltlabie w kategorii Forum Użytkowników, a tym samym zlikwidował dział dyskusje w kategorii Ogólne, gdyż taki ten dział średnio wpisuje się w konwencję wsparcia Woltlab.

  Mamy dział Off-Topic, w który idealnie wpisują się poza Woltlabowe dyskusje, tworzenie działu na dyskusje ogólne powoduje "kanibalizowanie" się obydwu działów.

  W przypadku wsparcia dla styli i rozszerzeń pokusiłbym się o dodanie tagów/prefixów czy problem dotyczy stylu lub pluginu, ewentualnie stworzył dwa osobne poddziały z możliwoscią pisania w ogólnym dziale.

  Natomiast w przypadku pomysłów i sugestii przeniósłbym ten dział właśnie do spraw ogólnych związanych z forum.

  Myślałbym jeszcze nad przeniesieniem zgłaszania błędów tłumaczenia jako poddział dla Polskiego Tłumacznego, imho.

  W nowościach i aktualizacjach dodałbym dział, nowinki ze świata Woltlab i podpiął tam RSS Bota z Bloga Woltlab, no chyba, że chcemy tłumaczyć ich wpisy to wtedy nie.

  Zapraszam do dyskusji na temat tych zmian, lub własnych przemyśleń na ich temat.

  mimo wszystko cena ips’u odrzuca lepiej kupić sobie xf oraz woltlab 😂 a ze będę stawiał dwa fora to kupiłem właśnie i będzie testowane

  Cena IPSu na wejściu jest relatywnie duża, później wychodzi prawie jak inne silniki.

  No chyba że komuś wystarcza xenForo bez addonów, no ale to inny świat. :P

  Zakup WoltLab Suite

  Jak mogę zakupić WoltLab Suite?

  Cytuj

  Licencję możesz zakupić w każdym momencie w sklepie internetowym WoltLab.

  Dostępne metody płatności to to PayPal (karta kredytowa, karta debetowa SEPA), przelew bankowy, Sofort, i karty kredytowe (Vista, MasterCard, American Express)

  Miej na uwadze, że przelew międzynarodowy zwykle zajmuje do 5 dni roboczych. Płatność przez PayPal zazwyczaj jest natychmiastowa.

  Czy oferowanie są zniżki wolumenowe na kilka licencji?

  Cytuj

  Po więcej informacji zalecamy skontaktować się z wsparciem WoltLab pod adresem [email protected] (po angielsku), zawierając w treści wiadomości ilość licencji które chcesz zakupić.

  Czy oferowana jest wersja testowa?

  Cytuj

  Tak jest opcja abyś przetestował/a nasz produkt w ciągu 14 dni, na naszej wersji demonstracyjnej.

  Jak długo trzeba czekać na aktywację licencji?

  Cytuj

  Przelewy bankowe/międzynarodowe zwykle trwają do 5 dni roboczych, Aktywacja licencji może nastąpić tylko wtedy kiedy pieniądze pojawią się na koncie WoltLab.

  Jeśli zależy Ci na natychmiastowej aktywacji, zalecamy użycie PayPala jako metody płatności. Płatności przez PayPal zazwyczaj przechodzą natychmiastowo.

  Jakie metody Płatności są dostępne?

  Cytuj

  Dostępne metody płatności to to PayPal (karta kredytowa, karta debetowa SEPA), przelew bankowy, Sofort, i karty kredytowe (Vista, MasterCard, American Express)

  Miej na uwadze, że przelew międzynarodowy zwykle zajmuje do 5 dni roboczych. Płatność przez PayPal zazwyczaj jest natychmiastowa.

  Społeczność, wsparcie, usługa

  Dlaczego nie mogę pisać postów na oficjalnym forum?

  Cytuj

  Oficjalne forum WoltLab jest podzielone na dwie sekcje. Pytania związane z zakupem licencji mogą zostać zadane w dziale "Pre-Sales Questions".

  Dział wsparcia natomiast, jest dostępny tylko dla posiadaczy wykupionej licencji, w takim przypadku musisz zweryfikować się jak posiadacz ważnej licencji.

  Użytkownicy naszych darmowych produktów takich jak Burning Board Lite 2.x mogą zadawać pytania w dziale "Burning Board Lite 2.x" przed końcem 1 lipca 2016, z nadejściem końca wsparcia Burning Board 3.1, zamknięto działy i zakończono wsparcie darmowych produktów

  Dlaczego błędy powinny być dodawane jako tekst?

  Cytuj

  Prosimy o dodanie błędów w formie tekstu, którym one są. Dzięki temu inni użytkownicy przeszukujący forum mogą łatwo odnaleźć ten sam problem.

  Zrzuty ekranu najczęściej są małego rozmiaru, przez co trudniejsze do odszyfrowania, dodatkowo stworzenie zrzutu ekranu najcześciej zajmuje więcej czasu niż przeklejenie kodu błędu.

  Tekst również ułatwia pracę osobie pomagającej, ponieważ nie musi ona przepisywać ścieżek z obrazka.

  Czym jest Woltlab Suite Core i skąd mogę go pobrać?

  Cytuj

  Woltlab Suite Core jest podstawowym komponentem Woltlab Suite, zawiera on podstawową funkcjonalność taką jak, zarządzanie użytkownikami, stronami, silnik szablonów itd.

  Darmowy link do pobrania Woltlab Suite Core do np. programowania , może zostać znaleziony na następującej stronie.

  Licencja

  Ile razy mogę zainstalować WoltLab Suite?

  Cytuj

  Jedna "kopia" oprogramowania uprawnia Klienta do uruchomienia maksymalnie jednej (1) publicznej instalacji oprogramowania w tym samym momencie.

  Jako posiadacz licencji możesz również zainstalować forum testowe do którego tylko Ty będziesz mieć dostęp. Forum testowe musi być zabezpieczone plikiem .htaccess lub basic-auth.

  Nie dotyczy to WoltLab Suite Core. WoltLab Suite Core jest darmowym CMS i może być instalowany kiedykolwiek chcesz.

  Mogę edytować Copyright/stopki?

  Cytuj

  Dozwolone jest usunięcie stopki jeśli używasz tylko WoltLab Suite Core, i żadnego naszego płatnego produktu.

  Dla naszych płatnych produktów, musisz zakupić licencję "Branding Free", uprawniającą do usunięcia znaków copyright i informacji o twórcach oprogramowania, informacji o oprogramowaniu z kodu źródłowego.

  Gdzie mogę znaleźć moją licencję i numer seryjny?

  Cytuj

  Licencja i numer seryjny mogą zostać znalezione na stronie woltlab.com w panelu klienta "My account → Licenses".

  Zgubiłem/zapomniałem/am moich danych logowania klienta

  Cytuj

  Jeśli pamiętasz swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail, możesz zresetować swoje hasło pod linkiem https://www.woltlab.com/lost-password/ .

  Jeśli nie pamiętasz cokolwiek z tego, proszę skontaktuj się z nami przez e-mail [email protected] z możliwie największą ilością informacji na temat zakupionej licencji.

  Możliwe informacje:

  • Data zakupu
  • Adres faktury
  • Numer faktury (jeśli znany)
  • Numer licencji (jeśli znany)
  • Potwierdzenie płatności

  Tekst jest w głównej mierze oparty na oryginalnym FAQ WoltLab.

  Cześć, wiem, że to co teraz sugeruję to są herezje ale...

  Chciałbym zasugerować jasny motyw dla forum, tak aby osoby takie np. jak ja, które mają problem z odczytywaniem liter na ciemnym tle, mogły również korzystać komfortowo z forum.

  Bardzo by mi to ułatwiło korzystanie z forum bez męczenia i wysilania wzroku.

  Można, w IPS też można tylko koszt jak dobrze pamiętam 15$

  u IPSu, możesz za darmo zmienić domenę raz na 6 miesięcy, czyli przy odnowieniu licencji, w przeciwnym wypadku koszt to 15$ od zmiany.

  a w woltlab tez to kosztuje?

  w WoltLab, licencja nie jest jako tako przypisana do Domeny, tak więc domenę możesz zmieniać dowolnie kiedy chcesz w każdym momencie.

  Natomiast polecam mieć na uwadze, że jedna licencja uprawnia do jednej strony produkcyjnej, i jednej strony testowej.

  Każda nowa strona wymaga osobnej licencji, niedotyczy to jednej strony z wieloma domenami.

  Cytuj

  One "Copy" of the Software entitles the Customer to run a maximum of one (1) public installation of the Software at the same time.

  As a license holder you are allowed to install a test forum to which only you have access. The test forum must be secured by a .htaccess directory protection.

  This does not apply to WoltLab Suite Core. WoltLab Suite Core is a free CMS and can be installed as often as you like.

  Można powiedzieć, że zjadłem zęby na silnikach forów więc dorzucę swoje 3-y grosze.

  • xenForo, który powstał w 2010 roku, jako odpowiedź na problemu z ekipą vBulletin i IB. xenForo jest dość fajne szybkie, i przejrzyste. Baza addonów jest ogromna, cenowo jest dość przystępny (mam licencję), natomiast kulą u nogi jest ilość płatnych addonów, które nie raz są potrzebne aby dołożyć funkcjonalność z innych silników. Ogólnie bardzo mobile-friendly silnik i jako jeden z niewielu posiada PWA.
  • IPS/IPB stworzony przez Matta w 2004 silnik, konkurencyjny dla ówczesnego vBulletina, do wersji gałęzi 3.x był idealnym silnikiem forum, przy czwórce popłynęli troszkę, a właściwie chcieli się odciąć od korzeni czyli forów, i dążyć od stworzenia silnika dla sieci społecznościowych. Dość drogi, dużo addonów też jest płatne, ale najczęściej nie trzeba łatać funkcjonalności 3rd-party addonami. Mobilnie też bardzo w porządku.
  • WoltLab też jest silnikiem dość wiekowym bo powstałym w 2003, stworzony przez Marcela wtedy nazywał się jeszcze Woltlab Burning Board, ogólnie wolt lab nie jest zły, ale jest dość odmienny od standardowych silników forów, również jest dość mocno mobile friendly. Cenowo jest umiarkowany. Natomiast popularność w Polsce najczęściej zawdzięczał sobie dzięki GameForge i ich forom do ich gierek typu Metin2, itd itd.

  Jeśli miałbym na dzień dzisiejszy wybierać to postawiłbym na IPS, głównie dlatego, że jest jeszcze w miarę prężnie działające wsparcie, prowadzone przez DawPiego, wcześniej mieliśmy dwa supporty, bo był jeszcze ipsBeyond prowadzony przez Spannera[*].

  Było by drugim moim wyborem jeśli chodzi o silnik do forów, ponieważ jest dość popularny za wielką wodą, i jest prężnie działające community do tego silnika, aczkolwiek Polskiego supportu brak, były próby w postaci xfhelp.pl, czy teraz forum-xf.pl, ale czy coś z tego będzie to nie wiem.

  Trzecim wyborem byłby właśnie Woltlab, a to dlatego, że jest to najmniej znany silnik, i samo UI dla end-usera może być stosunkowo inne od standardowych silników forów typu vBulletin, MyBB, itd itd.

  Suma Summarum, jeśli ktoś jest na tyle zawzięty aby prowadzić forum, to każdy silnik będzie dobry, nieważne czy MyBB czy Discourse, czy WoltLab, najważniejsze aby treść na forum była ciekawa, i zadowalająca.